' ); } ?>

Serie A: Value bet στο Νότο

Για όποιον παρακολούθησε το Σαμπντόρια – Γιουβέντους την περασμένη Δευτέρα, η σημερινή αγωνιστική στην Serie A, φαντάζει στοιχηματικός μονόδρομος.

Το μισό μηδέν της Σαμπντόρια

Η Σαμπντόρια απέσπασε με αξιοσημείωτη ευκολία το 0-0 από τη Γιουβέντους, ενώ είχε φάσεις ακόμη και για να κλέψει το ματς. Ακόμη και στην ήττα από την Αταλάντα, ο Τζιαμπάολο παρουσίασε μια σκληροτράχηλη ομάδα, με δυνατό πρέσινγκ και αδιάκοπα τρεξίματα.

Η Σαλερντιτάνα δεν είναι ότι έχει ξεκινήσει άσχημα, αλλά μας έκανε εντύπωση, πως στο 0-0 του περασμένου Σαββάτου στο Ούντινε, παρότι το ματς της «στρώθηκε» άψογα (με την Ουντινέζε με δέκα στο β΄ ημίχρονο), αρκέστηκε στο να μην χάσει και δεν προσπάθησε ουσιαστικά να εκμεταλλευτεί την ευκαιρία.

Κλασσικό ματς του μισού γκολ, περιμένουμε απόψε στο Σαλέρνο και εάν είναι κάποιος φαβορί να κερδίσει είναι μάλλον οι Σαμπντόρια. Από τη στιγμή που οι μπουκ έχουν εκτιμήσει το αντίθετο, κυκλώνουμε εύκολα το 3,10 στο διπλό.

Η ευκαιρία της Λέτσε

Η Λέτσε εντυπωσίασε στο Σασουόλο, παρά την ήττα της με 1-0 με γκολ εντελώς κόντρα στη ροή του ματς στο 43΄. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, μπήκε πολύ επιθετικά και άξιζε να προηγηθεί. Παράλληλα το κλίμα στην ομάδα είναι πολύ καλό και ο ενθουσιασμός στην εξέδρα τεράστιος, μετά την πολύ δυνατή προσθήκη του Ουμτιτί για να δέσει την άμυνα.

Η Έμπολι δεν έδειξε τίποτα στις δύο πρώτες αγωνιστικές (ήττα με 1-0 στην Σπέτσια και λευκή ισοπαλία με Φιορεντίνα) και θα στηθεί ξεκάθαρα για το 0-0 και στο Λέτσε. Δεν είναι κανένα τρελό value bet το 2,40 του άσσου, αλλά με τον ενθουσιασμό του κόσμου και εάν την πάει λίγο το ματς, η Λέτσε θα προηγηθεί και θα κερδίσει.